herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Folklor w Wojsławicach

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Wszystkich miłośników tańców, pieśni, instrumentów i strojów ludowych zapraszamy 7 czerwca do Arboretum w Wojsławicach. Tego dnia w jednym z najpiękniejszych ogrodów botanicznych w Polsce odbędzie się XIV Dolnośląski Przegląd Zespołów Folklorystycznych.

Przegląd już na stałe wpisał się w kalendarz imprez powiatu dzierżoniowskiego oraz Dolnego Śląska. W tym roku wezmą w nim udział 24 zespoły z 23 powiatów Dolnego Śląska.

Ponadto na wojsławickiej estradzie gościnnie zaprezentują swoją twórczość 2 zespoły reprezentujące region górnośląski.
– Postanowiliśmy rozszerzyć formułę tego artystycznego przedsięwzięcia o coroczne występy zespołów folklorystycznych reprezentujących różne regiony Polski. W tym roku wybór padł na Górny Śląsk, który zaprezentują zespoły z powiatu pszczyńskiego – w imieniu organizatorów mówi Alicja Hromada, dyrektor Wydziału Edukacji i Kultury Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie.

Spotkania zespołów folklorystycznych na przeglądzie to wspaniała okazja do wymiany doświadczeń z zakresu rozwoju aktywności lokalnych oraz pielęgnacji tradycji kulturowych małych ojczyzn. I w tym roku w przepięknej scenerii wojsławickiego ogrodu botanicznego spotkają się twórcy ludowi, animatorzy kulturalni, aby zaprezentować swój dorobek artystyczny będący w dużej mierze efektem realizacji ich pasji. 449 uczestników, by dotrzeć do Wojsławic pokona łącznie ponad 2 500 km.

– Jesteśmy przekonani, że i tym razem na XIV Dolnośląskim Przeglądzie Folklorystycznym nie zabraknie gościnnej atmosfery oraz niezapomnianych wrażeń. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia Arboretum w Wojsławicach w niedzielę 7 czerwca – dodaje Alicja Hromada.

Organizatorami Przeglądu są: Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie, Niemczański Ośrodek Kultury oraz Arboretum w Wojsławicach.

Plakat Przeglądu