Gminy z Powiatu Dzierżoniowskiego włączają się do walki o czystsze powietrze. 15 grudnia w siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu podpisano porozumienie z samorządami.
Do realizacji Programu „Czyste Powietrze” włączyły się takie gminy jak: Dzierżoniów, Bielawa, Pieszyce, Gmina Dzierżoniów, Piława Górna, Łagiewniki i Niemcza, które zrzeszone są w „Stowarzyszeniu Ziemia Dzierżoniowska”.
We wrześniu minął drugi rok wdrażania programu „Czyste Powietrze”. Był on w tym czasie modyfikowany i ulepszany. Jedną z ważniejszych zmian było włączenie gmin do jego realizacji, powstały Punkty Obsługi Programu by wnioskodawcy mogli w gminie, w której zamieszkują składać wnioski. Obecnie na Dolnym Śląsku funkcjonują 33 takie punkty. W kolejnych miesiącach Program został uproszczony, zmienione zostały zasady przyznawania dofinansowania, a sam wniosek jest łatwiejszy do wypełnienia.
21 października została uruchomiona druga część programu „Czyste Powietrze” dająca możliwość wsparcia uboższej części społeczeństwa. Teraz mogą oni otrzymać wyższą dotację – nawet do 37 tys. złotych – na wymianę pieca tzw „kopciucha” i termomodernizację domu. Natomiast nowe przepisy, które weszły w życie 1 października, umożliwiają wójtom, burmistrzom i prezydentom miast wydawanie zaświadczeń o wysokości przeciętnego miesięcznego dochodu przypadającego na jednego członka gospodarstwa domowego, osobie zamierzającej złożyć wniosek o dofinansowanie z drugiej części programu. Takie zaświadczenie jest niezbędne, żeby ubiegać się o podwyższony poziom dofinansowania na wymianę starego źródła ogrzewania.
To kolejna zmiana dostosowująca Program do szerszego grona odbiorców. Dla gmin korzyścią z podpisania porozumienia jest możliwość uzyskania refundacji w wysokości do 100 zł za wydanie beneficjentowi zaświadczenia oraz skutecznie złożony wniosek o podwyższone dofinansowanie.