herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Inwestycje drogowe powiatu dzierżoniowskiego w 2020 roku

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Kalendarzowa wiosna już za niecałe dwadzieścia dni, jest to więc dobry czas na rozpoczęcie realizacji inwestycji drogowych.

Na modernizację dróg i chodników powiat dzierżoniowski przeznaczy w tym roku blisko 3 miliony złotych.

Wśród kilkunastu zadań inwestycyjnych, planowanych do wykonania w najbliższych miesiącach, należy wymienić: budowę chodnika i kładki dla pieszych wraz z odwodnieniem w Kamionkach, przebudowę drogi w Dobrocinie od granicy Dzierżoniowa do ul. Ogrodowej, budowę chodników przy ulicy Chrobrego w Niemczy oraz w Dobrocinie, budowę zatoki autobusowej i chodnika w Ostroszowicach, a także remont drogi w Ligocie Małej.

Powiat dzierżoniowski wykona również w tym roku dokumentacje projektowe, które są niezbędne do realizacji kolejnych planowanych inwestycji. Mowa o dokumentacji projektowej na budowę chodnika w Jaźwinie i przebudowę drogi w Uciechowie , a także przebudowę mostów na drogach w Wilkowie Wielkim, pomiędzy Oleszną i Piotrkówkiem, jak również w Jędrzejowicach.

Warto dodać, że od ubiegłego roku powiat dzierżoniowski stara się o środki na remont mostu w Mościsku oraz na modernizację drogi na odcinku Niemcza – Podlesie. Samorząd nadal oczekuje na rozstrzygnięcie konkursów na dofinansowanie.