herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Jubileusz bielawskiego liceum

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

70-lecie istnienia obchodziło w dniach 26 – 27 października Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Bielawie. Z tej okazji odbyła się uroczysta gala, w której uczestniczyli absolwenci szkoły, obecni i byli nauczyciele oraz zaproszeni goście.

– Historia naszej szkoły jest bogata. Wszystko zaczęło się od małej szkoły podstawowej, która z czasem się rozrastała. Utworzone w 1948 roku dwie klasy ósme stały się zalążkiem naszego liceum. Później przy szkole powstało liceum dla dorosłych, które z czasem wygasło, a także gimnazjum, którego ostatnią klasę pożegnamy w tym roku szkolnym. Tak więc można powiedzieć, że historia zatoczyła koło – mówiła p.o. dyrektora szkoły Iwona Gryś.

Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego głęboko wrosło w krajobraz Bielawy, stając się jej integralną częścią. W ostatnim czasie szkoła wypiękniała – znacznie poprawiły się w niej warunki nauczania i uprawiania sportu.

– Bywają w życiu człowieka takie miejsca, do których wraca się z wdzięczną pamięcią częściej niż do innych. Jednym z nich jest szkoła, zwłaszcza średnia, w której smakowało się pierwsze poważne sukcesy i porażki, zawiązywało przyjaźnie na śmierć i życie, no i kochało się na poważniej pierwszy raz. Czasem jest to szkoła, do której chodziło się samemu, potem posłało się swoje dzieci, a teraz jej uczniami są także wnuki. Właśnie w takiej szkole – wielopokoleniowym pomniku szacunku i miłości do historii Bielawy, naszego regionu i kraju jest LO w Bielawie – mówił starosta Janusz Guzdek.

Z okazji jubileuszu starosta przekazał placówce 6000 zł na zakup pomocy dydaktycznych oraz nagrodził nauczycieli, którzy szczególnie wyróżniali się swoją pracą. Byli to: Iwona Gryś, Jolanta Kupis, Andrzej Sepełowski i Robert Chabiński.

W trakcie uroczystości poświęcono nowy sztandar – dar od absolwentów i przyjaciół szkoły, którzy również zaangażowali się w obchody jubileuszu. Wykonano dygitalizację kronik oraz zrealizowano serię wywiadów z absolwentami, której filmowy skrót został zaprezentowany podczas gali.

Jubileusz 70-lecia istnienia był okazją do złożenia gratulacji oraz życzeń dalszego rozwoju placówki, a obchodom towarzyszyło hasło „Chrobry jest dobry”.

Następnego dnia odbyło się spotkanie absolwentów z wychowawcami w klasach, a wieczorem bal absolwentów.