herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Jubileuszowy 20. Przegląd Mini Listy Przebojów

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

W tym roku Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Piławie Górnej im. ks. Jana Twardowskiego świętował 20-lecie swojego corocznego przeglądu muzycznego.

„Mini lista przebojów” to od 2001 roku tradycyjna uroczystość szkoły (z wyjątkiem 2020 kiedy to organizację imprezy uniemożliwił wybuch pandemii koronawirusa). Tegoroczna edycja jest jednak szczególnie ważna, bowiem to na nią przypada 20-lecie tego wydarzenia. Z tego powodu szkoła przygotowała pamiątkowe kamienne statuetki dla wszystkich, którzy przez te lata okazywali im wsparcie oraz zaprosiła gości specjalnych. Na jubileusz przybyli także przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie w osobie starosty Grzegorza Kosowskiego oraz dyrektorki Wydziału Edukacji Alicji Hromady. Obecni byli również przedstawiciele władz i organizacji samorządowych z Piławy Górnej, w tym burmistrz Krzysztof Chudyk.

Wśród zaproszonych gości byli także uczniowie spoza SOSW. Na przeglądzie pojawiły się dzieci z okolicznych przedszkoli, ale i przedstawiciele szkół specjalnych z Krakowa oraz miasta partnerskiego Dzierżoniowa Lanškroun. Uczniowie występowali zarówno indywidulanie, jak i w grupach czy duetach, a repertuar wydarzenia obfitował w piosenki różnych gatunków i stylów; w tym również utwory obcojęzyczne.

Nie mogło także zabraknąć wspomnień z poprzednich edycji, miłych słów i szczerych gratulacji dla dyrektora i kadry Specjalnego Ośrodka. Starosta Grzegorz Kosowski w celu upamiętnienia tej ważnej rocznicy wręczył na ręce Pani Dyrektor Teresy Budzyk jubileuszową szklaną statuetkę, a wszystkim gościom podziękował za występ i włożony trud.