herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Komunikat o utrudnieniach w ruchu

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Organizatorzy Sowiego Biegu dokładają wszelkich starań, by „Sowi Bieg 2023 – edycja nocna” nie wpłynął negatywnie na funkcjonowanie użytkowników dróg oraz mieszkańców Dzierżoniowa. Niemniej w związku z organizowanym wydarzeniem informujemy, że w sobotę 3 czerwca w Dzierżoniowie wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym.

grafika z napisem utrudnienia w ruchu drogowym

Utrudnienia na ulicy Wrocławskiej i ulicy Piastowskiej wystąpią od godziny 18:00 do 23:00. Największe utrudnienia mogą pojawić się w godzinach od 20:45 do 22:30, w tym czasie biegacze będą przemierzać ulice Dzierżoniowa. Jeśli na trasie biegu wystąpi taka możliwość – policja kierująca ruchem będzie przepuszczać ruch poprzeczny, by umożliwić kierowcom przejazd. Po przebiegnięciu zawodników będzie przywracana obowiązująca organizacja ruchu. Całkowite otwarcie trasy nastąpi około godziny 22:30.

Komunikacja miejska kursować będzie bez zakłóceń, kierujący ruchem będą w miarę możliwości przepuszczać autobusy na trasę biegu lub kierować je objazdami. Nad bezpieczeństwem czuwać będą funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie.