herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Konkurs na Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy Powiatu Dzierżoniowskiego

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Starosta Dzierżoniowski Grzegorz Kosowski ogłasza Konkurs na Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy Powiatu Dzierżoniowskiego. To wyjątkowa inicjatywa, która ma na celu podtrzymanie tradycji ludowych związanych ze Świętem Plonów.

grafika promująca Konkurs na Najpiekniejszy Wieniec Dożynkowy Powiatu Dzierżoniowskiego

Konkurs jest otwarty dla pełnoletnich mieszkańców sołectw z gmin należących do Powiatu Dzierżoniowskiego. Uczestnicy powinni przygotować wieńce dożynkowe w tradycyjnym kształcie korony, używając wyłącznie naturalnych materiałów. W konkursie nie będą brane pod uwagę wieńce zawierające elementy plastikowe, styropianowe lub sztuczne kwiaty.

Aby zgłosić swój wieniec do konkursu, należy wypełnić kartę zgłoszeniową i przesłać jej skan drogą mailową na adres: promocja@pow.dzierzoniow.pl. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 16 sierpnia 2024 r. o godzinie 14:00.

Ocena wieńców odbędzie się 24 sierpnia 2024 r. podczas Powiatowo-Gminnych Dożynek w Ostroszowicach. Grupy wieńcowe, których wieńce zajmą I, II i III miejsce otrzymają nagrody finansowe o wartości:

I miejsce – 1500 złotych,
II miejsce – 1000 złotych,
III miejsce – 700 złotych.

Wieniec, który zdobędzie pierwsze miejsce, będzie reprezentował Powiat Dzierżoniowski na Dożynkach Wojewódzkich, organizowanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Dożynki te odbędą się 7 września 2024 r. w Małowicach, gmina Wińsko, powiat wołowski.

Wszelkie informacje dotyczące konkursu znajdują się w Regulaminie.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców sołectw do udziału w konkursie. To doskonała okazja do wspólnego celebrowania dożynek oraz pokazania talentu i kreatywności w tworzeniu tradycyjnych wieńców dożynkowych.