herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Szkolenie dla NGO – Wprowadzenie standardów ochrony małoletnich

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Zapraszamy na szkolenie dotyczące nowej ustawy tzw. ustawa Kamilka, która nakłada obowiązek wdrożenia „Standardów ochrony małoletnich” we wszystkich placówkach pracujących z dziećmi w tym również organizacji pozarządowych.

grafika stockowa przedstawiająca szkolenie

Wychodząc Państwu naprzeciw proponujemy udział w szkoleniu przedstawicielom organizacji pozarządowych z naszego powiatu, które poprowadzi Przedstawiciel Fundacji Merkury z Wałbrzycha, a jego tematyka obejmie omówienie wzorów procedur opracowanych przez Narodowy Instytut Wolności ww. tematyce, celem dostosowania dokumentów do indywidualnych potrzeb związanych z działalnością statutową Waszych organizacji.

Zgodnie z ustawą termin wdrożenia procedury upływa z dniem 15 sierpnia br., a za brak wdrożenia przewidziane są sankcje.

Szkolenie odbędzie się 5 sierpnia br. w godzinach 14:00 – 16:00 w budynku Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie, ul. Świdnicka 38, II piętro, pok. 213.

Zgłoszenie swojego udziału w szkoleniu należy dokonać najpóźniej do 2 sierpnia br. pod numerem telefonu: 74-832-52-29 lub osobiście w Wydziale Bezpieczeństwa i Spraw Obywatelskich Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie, Rynek 27, III piętro, pok. 317.