herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Konkursy na Festiwalu Czereśni

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

III Festiwal Czereśni odbędzie się 25 czerwca w wojsławickim Arboretum. W trakcie festiwalu zorganizowanych zostanie kilka konkursów m.in.: Konkurs na Królową i Króla Czereśni oraz Księżniczkę i Księcia Czereśni, konkurs kulinarny, a także konkurs na czereśniowego stracha na wróble, o którym pisaliśmy już wcześniej.

Królewskie wybory

Osoby, które chcą wziąć udział w wyborach muszą wypełnić kartę zgłoszenia i dostarczyć ją do organizatorów za pomocą poczty, e-maila: nok@nok.niemcza.pl lub osobiście w trakcie festiwalu – najpóźniej na godzinę przed planowanym rozpoczęciem konkursu.

Kandydaci na Królową lub Króla muszą mieć ukończone 16 lat, a na Księżniczkę lub Księcia – poniżej 16 lat (od wieku przedszkolnego począwszy). Aby ubiegać się o tytuł trzeba mieć strój całkowicie lub częściowo nawiązujący do festiwalu oraz przygotować krótką autoprezentację (dzieci odpowiadają na pytania). Jury oceniać będzie: fantazje kandydatów, pomysłowość strojów, umiejętność autoprezentacji (dodatkowo punktowane – przedstawienie dowcipu, wiersza, przysłowia, fraszki, nawiązujących do przyrody) oraz ogólne wrażenie.

Zwycięzcy konkursu otrzymają tytuły Czereśniowej Królowej i Czereśniowego Króla, które piastować będą przez jeden rok. Otrzymają również nagrody pieniężne w wysokości ustalonej przez jury. Pula nagród wynosi 500 zł. Natomiast zwycięzcy konkursu Czereśniowej Księżniczki i Czereśniowego Księcia otrzymają nagrody rzeczowe, a pozostali uczestnicy pamiątkowe upominki. Ponadto Królowa i Król oraz Księżniczka i Książę uczestniczyć będą w sesji zdjęciowej, której efekty eksponowane będą również w Arboretum w Wojsławicach.

Wszelkie informacje dotyczące konkursu uzyskać można w Niemczańskim Ośrodku Kultury, Rynek 32, tel. 74 837 60 03.

Konkurs kulinarny

Skoro festiwal czereśni, to potrawy oraz przetwory, które wezmą udział w konkursie muszą być przygotowane z czereśni. Jury zadecyduje, które będą najsmaczniejsze.

W konkursie mogą wziąć udział osoby indywidualne oraz koła gospodyń wiejskich lub inne stowarzyszenia czy organizacje reprezentowane przez 2–4 osoby. Warunkiem udziału w konkursie jest dostarczenie 25 czerwca do godz. 12.00 produktu w ilości wystarczającej do degustacji trzyosobowego jury. Sprzęt kuchenny oraz zastawę niezbędną do serwowania dań każdy uczestnik przywozi ze sobą.

Przy ocenie produktów komisja będzie brała pod uwagę m.in.: smak, zapach, konsystencję i wygląd potrawy, szczególne elementy dekoracyjne i estetykę produktu, a także pomysłowość i oryginalność. Za zajęcie I, II i III miejsca zostaną wręczone nagrody rzeczowe.

Organizatorem konkursu jest Arboretum w Wojsławicach, a wszelkich informacji udziela Tomasz Dymny, e-mail: tomasz.dymny@uwr.edu.pl, tel. 696 137 960.

 

Szczegóły dotyczące konkursu na czereśniowego stracha

Regulamin konkursu na Króla i Królową Czereśni

Karta zgłoszenia – Król i Królowa Czereśni

Karta zgłoszeniowa-Księżniczka i Książę

Karta zgłoszenia – osoba pełnoletnia

Regulamin konkursu kulinarnego