herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Legendy Gór Sowich dla każdego

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Nowatorski projekt realizowany przez Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki w Bielawie pod nazwą „Sieć w domu”, pozwala nam nie tylko wysłuchać, ale również indywidualnie zinterpretować każdą z lokalnych legend.

Natomiast międzynarodowa plejada gwiazd takich jak Olga Bończyk, Lanberry, Jose Torres, czy Mariusz Kiljan, którzy od urodzenia związani są z naszym regionem i ich zaangażowanie w tworzenie ścieżek dźwiękowych w tym projekcie pozwalają nam przenieść się w w ten świat.

Strona siecwdomu.mokisbielawa.pl, mająca charakter animacyjny i edukacyjny, jest ogólnodostępna i daje wiele możliwości zarówno placówkom edukacyjnym, jak i indywidualnym osobom w poszerzaniu wiedzy o legendach naszego powiatu.

Projekt dzięki swojej różnorodności udostępnia gotowe materiały, takie jak: scenariusz, pliki audio, materiały do druku, informacje o legendzie, czy wyjaśnienie trudnych słów. Mając tak przygotowane materiały w sposób prosty i przyjemny możemy zorganizować przedstawienie w formie teatrzyku kukiełkowego, czy teatru cieni. Dzięki temu przeniesiemy się w świat naszych regionalnych legend.

Oprócz tego w ramach projektu dostępne są w formie filmowej warsztaty z tworzenia lalek, kukiełek czy pacynek. Dodatkowo nauczyć się można sztuki inscenizacji teatralnej. Wszystko zaprezentowane w lekkiej i bardzo przystępnej formie. Świetną propozycją są również piosenki do legend, których można posłuchać i wykorzystać we własnych teatrzykach.

Projekt dofinansowany został z budżetu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pod kuratelą Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”.