herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Łatwiejszy dostęp do środków pomocowych UE

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

2 października w Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury przedstawiciele 28 samorządów podpisali porozumienie w sprawie utworzenia Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2021-2027.

Podpisany dokument ma pozwolić gminom i powiatom na znacznie łatwiejszy dostęp do środków pomocowych Unii Europejskiej w nowej perspektywie programowej.
Dokument podpisany został przez 28 samorządów położonych na terenie powiatów dzierżoniowskiego, kłodzkiego i ząbkowickiego. Podpis pod dokumentem ze strony Powiatu Dzierżoniowskiego złożył wicestarosta Andrzej Bolisęga.

Należy podkreślić, że wszystkie samorządy byłego województwa wałbrzyskiego, objęte zostaną specjalnymi narzędziami wsparcia, które umożliwią aplikowanie o dodatkowe środki na ich rozwój.
Po rozwoju infrastruktury drogowej, infrastruktury kolejowej, będzie to kolejny krok w kierunku odbudowy – przy udziale środków unijnych – ogromnego potencjału, jaki drzemie w naszym regionie.