herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Maseczki ochronne od Aresztu Śledczego w Dzierżoniowie

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Od kilku miesięcy osadzeni w Areszcie Śledczym w Dzierżoniowie angażują się w pomoc w walce z koronawirusem. Aresztanci wykonują własnoręcznie maseczki ochronne dla potrzebujących wsparcia mieszkańców powiatu.

Do tego czasu środki ochrony osobistej dzierżoniowski Areszt Śledczy przekazał bezpłatnie między innymi do Powiatowego Centrum Opieki i Wychowania w Pieszycach, Domu Pomocy Społecznej w Bielawie, a także wielu innym instytucjom na naszym terenie.

Akcję zainicjowaną przez dzierżoniowski Areszt Śledczy wsparły władze powiatu dzierżoniowskiego. Samorząd, na mocy podpisanego porozumienia, dostarczał aresztantom materiał, z którego szyte były maseczki. Natomiast miasto Dzierżoniów oraz mieszkańcy naszego powiatu użyczyli maszyny do szycia.

9 czerwca dyrektor Aresztu Śledczego w Dzierżoniowie ppłk Marek Geciów, przekazał na ręce Starosty Dzierżoniowskiego Grzegorza Kosowskiego pierwszą partię maseczek ochronnych uszytych przez aresztantów. Zostaną one rozdysponowane w ramach działań Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Do 30 czerwca 2020 roku aresztanci wykonają 5 tysięcy sztuk maseczek.