herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Młodzieżowy Zespół Doradczy pomoże potrzebującym

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Rok 2020 zaskoczył Nas wszystkich nową rzeczywistością, a zatem i nowymi wyzwaniami. Regularne zakupy żywnościowe i wyprowadzanie zwierząt na spacer?

Niegdyś należały do oczywistych spraw dnia codziennego. Niestety dla osób starszych i samotnych potrafią się one przerodzić w problem wielkiej miary. Młodzieżowy Zespół Doradczy Powiatu Dzierżoniowskiego wychodzi naprzeciw z akcją „Razem w potrzebie”.

Każda osoba potrzebująca, która w dobie pandemii COVID-19 zmaga się z problemem w postaci robienia zakupów lub wyprowadzania psa na spacer, może liczyć na pomoc młodzieży.

Jeśli znasz więc osobę potrzebującą, która wymaga wsparcia napisz maila na adres: razemwpotrzebie@gmail.com lub zadzwoń pod nr telefonu 532 789 437 (od pn do pt w godzinach 16.00 – 20.00). Przedstawiciel zespołu skontaktuje się i dopyta o szczegóły. Na pewno nikt nie pozostanie bez pomocy.

Powołany w listopadzie 2020 roku Młodzieżowy Zespół Doradczy Powiatu Dzierżoniowskiego składa się on z przedstawicieli samorządów uczniowskich każdej ze szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez powiat. Zadaniem zespołu jest między innymi inicjowanie nowych wydarzeń i akcji społecznych.

Pierwszym efektem działań zespołu jest projekt wolontariacki o nazwie „Razem w potrzebie”. Jest on skierowany do osób potrzebujących, a także do osób z niepełnosprawnościami.