herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Muzyczny talent z Powiatu Dzierżoniowskiego

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Nieznana jest jeszcze data pierwotnie planowanego na ubiegły listopad wydarzenia pn. „Powiat Ma Talent”, ale przeprowadzone eliminacje szkolne pokazały jak wielki potencjał drzemie w uczniach naszych szkół ponadpodstawowych.

Na zdjęciu osoba trzymająca w dłoni dyplom, oparta o czarny fortepian. W tle popiersie Fryderyka Chopina koloru brązowego na białym postumencie. Na ścianach kinkiety z pięcioma żarówkami każdy.

Jednym z finalistów w powiatowym konkursie pn. „Powiat Ma Talent” jest Mateusz Subocz, uczeń I Liceum Ogólnokształcącego im. Jędrzeja Śniadeckiego w Dzierżoniowie, którego pasją jest śpiew.

Może on pochwalić się wieloma sukcesami, do których należą I, II i III miejsca w konkursach międzynarodowych i krajowych jak i wyróżnienia. Wśród nich są między innymi I miejsce na XXVIII Festiwalu Poezji Śpiewanej „Mimoza 2020” we Wrocławiu, II miejsce na XV Międzynarodowym Festiwalu Digi Talenty Zima 2020 w Polanicy Zdroju oraz wyróżnienie w Legnickim Festiwalu Piosenki dla Młodzieży „Co nam w duszy gra”.

W styczniu tego roku Mateusz znalazł się wśród 28 finalistów Krakowskiego Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Piosenek Bożonarodzeniowych w kategorii 15-17 lat, którego nagrodą było profesjonalne nagranie w studio utworu „Aniołowie biali”.

Sukces młodego śpiewaka jeszcze raz udowadnia, że w powiecie dzierżoniowskim mamy zdolną młodzież odnoszącą ogromne sukcesy pozaszkolne.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.