herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Na majówkę w Góry Sowie

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Przed nami majówka.... Kilka wolnych dni to świetna okazja do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu.

Choć pogoda ma nas nie rozpieszczać to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby odpowiednio się ubrać i wyruszyć w góry. Na najbliższy weekend proponujemy odwiedzić Kalenicę lub Wielką Sowę. Jest to idealny moment na zapoznanie się z trasami wyznaczonymi na Sowi Tour 2021, który odbędzie się 5 czerwca 2021 roku. Do wyboru są dwie wycieczki prowadzące na Kalenicę lub Wielką Sowę.

Trasa krótsza to wędrówka na Kalenicę, z której rozciąga się piękny widok na panoramę Bielawy, Jugowa, pasma Gór Sowich, Stołowych, Bardzkich, Bystrzyckich, Złotych, Orlickich, a nawet Masywu Śnieżnika i Karkonoszy. Po drodze jest kilka miejsc do odpoczynku, min. na Trzech Bukach, Zimnej Polance lub Bielawskiej Polance. Dzięki temu ta trasa jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi.

Trasa dłuższa prowadzi na Wielką Sowę. Jest to wymagająca wycieczka pełna malowniczych krajobrazów i miejsc do odpoczynku. Podczas wędrówki przejdziemy przez Trzy Buki, Przełęcz Jugowską oraz Kozie Siodło docierając na szczyt Królowej Gór Sowich.

Droga powrotna prowadzi przez jedno z najstarszych schronisk turystycznych – Schronisko Sowa. Choć trasa może być nieco za długa dla małych dzieci, to niewątpliwie dla zaprawionych turystów jest ona świetną górską przygodą.

Do zobaczenia na szlaku!

Wszystko o Sowi Tour 2021