herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Nabór do szkół ponadpodstawowych

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Uwaga ósmoklasiści, już wkrótce będziecie musieli podjąć decyzję, w jakiej szkole kontynuować naukę. Dlatego zachęcamy was do zapoznania się z ofertą szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Dzierżoniowski.

W zestawieniu przygotowanym przez Wydział Edukacji Starostwa Powiatowego znajduje się informacja na temat kierunków lub zawodów, w jakich kształcą szkoły publiczne na naszym terenie. Oferta informuje również o tym, jak długo trwa nauka w danej placówce.

Oprócz tego informator zawiera propozycje bezpłatnych weekendowych kwalifikacyjnych kursów zawodowych dla osób dorosłych.

Do oferty dołączony został poradnik pt „Jak dostać się do szkoły średniej?”, wraz z terminarzem rekrutacji. Krok po kroku przeprowadzi on absolwenta szkoły podstawowej przez cały proces naboru do wymarzonej szkoły.

Warto zdecydować się na naukę w szkołach ponadpodstawowych w Powiecie Dzierżoniowskim. Placówki posiadają doskonale wyposażoną bazę dydaktyczną i kształcą na wysokim poziomie. Co ważne oferta tych szkół jest zróżnicowana i bardzo szeroka, więc z pewnością każdy absolwent podstawówki znajdzie dla siebie odpowiednią szkołę.

 

OFERTA PUBLICZNYCH SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH NA ROK SZKOLNY 2021/2022

TERMINARZ REKRUTACJI