herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Najlepszy Produkt Turystyczny Dolnego Śląska – zgłoś kandydaturę

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Po raz kolejny Dolnośląska Organizacja Turystyczna we współpracy z Samorządem Województwa ogłasza konkurs na Najlepszy Produkt Turystyczny Dolnego Śląska.

Zapraszamy gminy i właścicieli prywatnych do zgłaszania swoich kandydatur. Trzech laureatów konkursu w 2020 roku otrzyma Certyfikat Najlepszego Produktu Turystycznego Dolnego Śląska oraz nagrodę w postaci vouchera o wartości 5.000 złotych na wspólne działania promocyjne z Samorządem Województwa oraz Dolnośląską Organizacją Turystyczną. O Certyfikat DOT ubiegać się mogą produkty o różnym charakterze: Wydarzenie/impreza cykliczna, obiekt, szlak, miejsce – obszar.

Aplikować można do 20 września 2020 roku.
Regulamin konkursu zamieszczony jest na stronie www.dot.org.pl.
 
Celem konkursu jest podnoszenie jakości i konkurencyjności oferty turystycznej poprzez kreowanie produktów, które nie tylko wyróżniają się atrakcyjnością turystyczną, ale także są nowatorskie, przyjazne turystom i dają wiele możliwości spędzenia w ciekawy sposób wolnego czasu.

Co rok w ich ocenie Kapituła zwraca szczególną uwagę na dostępność produktu turystycznego dla turysty czy wykorzystanie nowoczesnych technologii i innowacji w rozwoju produktów. Certyfikaty te  to najważniejsza nagroda w dziedzinie turystyki, stanowi ona rekomendację i gwarancję usług na najwyższym poziomie. Podnosi rangę produktu turystycznego, wzmacnia pozycję w ofertach dla klientów, dzięki czemu marka danego produktu staje się rozpoznawalna w całym kraju i nawet za granicą.
 
Dotychczas laureatami konkursu zostali m.in. Zamek Czocha, Zamek Książ, Podziemne Miasto Osówka, Singletrack Glacensis (w roku 2019), Zamek Grodno, Ski-raft – Spływy Pontonowe Przełomem Bardzkim , Hydropolis (w 2018 roku) i wielu innych. Konkurs realizowany jest nieprzerwanie od 2007 roku, a ten rok jest pierwszym kiedy odbywa się wyłącznie na poziomie regionalnym, bez etapu ogólnopolskiego.