herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Najpiękniejsze wieńce dożynkowe wybrane

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Sołectwo Sienice zwyciężyło w konkursie na najpiękniejszy wieniec dożynkowy w naszym powiecie. Laureaci konkursu ogłoszonego przez Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie zostali uhonorowani podczas sesji Rady Powiatu 28 sierpnia.

Wieniec dożynkowy wykonany przez sołectwo Sienice został uznany za najpiękniejszy. Zwycięzcy otrzymali nagrodę pieniężną o wartości 400 zł oraz prawo reprezentowania Powiatu Dzierżoniowskiego na Dożynkach Wojewódzkich, które odbędą się w najbliższą niedzielę 2 września w Gryfowie Śląskim.

Drugie miejsce w konkursie wywalczyły ex aequo sołectwa Piława Dolna i Myśliszów, otrzymując w nagrodę po 300 zł, natomiast trzecie miejsce i 200 zł nagrody przypadło sołectwu Sieniawka.

– Każdy wieniec to piękne rękodzieło ze zbóż, ziół i kwiatów. Bardzo trudno jest wybrać ten najładniejszy – mówiła Alicja Hromada, przewodnicząca jury, dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Promocji Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie. – Pewnym ułatwieniem są dla nas wytyczne w konkursie ogólnopolskim preferujące tradycyjne wieńce w kształcie korony, wykonane tylko z naturalnych materiałów.

Przewodnicząca jury podziękowała sołectwom za udział w konkursie i – co szczególnie warte podkreślenia – za dużą kreatywność, dzięki której co roku do konkursu zgłaszane są inne wieńce.

Nagrody laureatom konkursu podczas sesji Rady Powiatu 28 sierpnia wręczył starosta Janusz Guzdek.

Prezentacja wieńców dożynkowych 2018