herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Nominacje dla dyrektorów, awanse dla nauczycieli

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Podczas sesji Rady Powiatu 28 sierpnia starosta Janusz Guzdek przekazał nominacje dyrektorom szkół wybranym w konkursach oraz akty nadania stopnia awansu zawodowego nauczycielom mianowanym.

Od 1 września nową kadencję rozpocznie trzech dyrektorów placówek oświatowych. Będą to osoby, które wygrały tegoroczne konkursy na stanowiska dyrektorskie: Aneta Błaszczuk w Zespole Szkół nr 1 w Dzierżoniowie, Andrzej Myślicki w Zespole Szkół nr 2 w Dzierżoniowie i Dorota Pieszczuch z Zespołu Szkół nr 3 w Dzierżoniowie.
Stanowiska nowo wybranym dyrektorom zostały powierzone na okres pięciu lat.

W okresie wakacyjnym swoje kwalifikacje zawodowe podniosło pięcioro nauczycieli. Status nauczyciela mianowanego uzyskali: Weronika Karwacka i Łukasz Kopczyński z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bielawie, Joanna Rajter z Zespołu Szkół nr 2 w Dzierżoniowie, Marta Skowrońska-Najdek z Zespołu Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Bielawie oraz Kamila Gadkowska ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Dzierżoniowie.

Nominacje dla dyrektorów i akty nadania stopnia awansu zawodowego nauczycielom podczas sesji Rady Powiatu wręczyli: starosta Janusz Guzdek, dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Promocji Starostwa Powiatowego Dzierżoniowie Alicja Hromada oraz przewodnicząca Komisji Edukacji i Kultury Elwira Chamczyńska.