herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Nowe inwestycje drogowe w Gilowie i Dobrocinie

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Mieszkańcy Gilowa mogą już korzystać z nowego chodnika, którego budowa zakończyła się 16 grudnia.

Inwestycja zrealizowana przez Powiat Dzierżoniowski kosztowała blisko 580 tysięcy złotych i została sfinansowana z pozyskanych przez samorząd środków zewnętrznych (Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych).

Długość nowego chodnika, którego wykonanie trwało od 10 października, wynosi 437 metrów. Inwestycja stanowi trzeci i zarazem ostatni etap budowy chodnika w Gilowie, który realizowany był na podstawie projektu opracowanego w 2014 roku.

Chodnik i nowa nawierzchnia w Dobrocinie
W grudniu zakończyła się również ostatnia już w tym roku inwestycja drogowa zrealizowana przez Powiat Dzierżoniowski. Jest nią chodnik w Dobrocinie o długości 370 metrów, którego budowa trwała od września do 23 grudnia.

Oprócz chodnika zainstalowanych zostało 15 lamp ulicznych, które z pewnością zwiększą bezpieczeństwo pieszych w godzinach wieczornych. Koszt inwestycji wynoszący niemal 400 tysięcy złotych został sfinansowany z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Warto dodać, że 7 grudnia w rejonie nowego chodnika w Dobrocinie, zakończyła się modernizacja nawierzchni na łącznej długości 740 metrów (droga powiatowa i gminna). Prace trwały na przełomie listopada i grudnia, a ich koszt wyniósł 367.693 zł. Zadanie zostało sfinansowane ze środków Powiatu Dzierżoniowskiego i Gminy Dzierżoniów (100.000 zł).

Prezentacja obu inwestycji odbyła się 30 grudnia i wzięli w niej udział: starosta dzierżoniowski Grzegorz Kosowski oraz wójt Gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski.