herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Ostatnie w tym roku spotkanie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

30 grudnia odbyła się wideokonferencja w ramach Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Na zdjęciu sala obrad starostwa. Za stołem ułożonym w literę U widać 4 siedzące osoby Zdjęcie ukazuje również projektor wyświetlający obraz na ekranie, a w tle ściankę z napisem Powiat Dzierżoniowski.

Spotkaniu przewodniczył starosta Grzegorz Kosowski, a wzięli w nim udział burmistrzowie i wójtowie gmin powiatu dzierżoniowskiego oraz przedstawiciele między innymi: Szpitala Powiatowego w Dzierżoniowie, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, Policji, Straży Pożarnej, oraz jednostek organizacyjnych powiatu.

Po raz drugi na zaproszenie starosty dzierżoniowskiego w spotkaniu wzięli udział przedstawiciele przychodni Podstawowej Opieki Zdrowotnej z powiatu dzierżoniowskiego.

Podczas spotkania Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny przekazał dane dotyczące sytuacji epidemiologicznej.
W naszym powiecie przedstawia się ona obecnie następująco:
Ilość nowych zakażonych – 14;
Ilość zgonów nowych – 1;
Ilość nowych wyzdrowień – 1;
Łączna liczba osób zakażonych od początku pandemii – 2853;
Łączna liczba ozdrowieńców od początku pandemii – 2714.

Bieżącą sytuację w Szpitalu Powiatowym w Dzierżoniowie omówił prezes Maciej Smolarz. Na chwilę obecną w placówce zajętych jest 27 z 56 łóżek na tak zwanym oddziale covidowym. Szpital na bieżąco realizuje testy w kierunku wykrycia koronawirusa. Placówka przygotowuje się obecnie do realizacji narodowego programu szczepień przeciwko COVID-19 w fazie zerowej i pierwszej. Szpital planuje rozpocząć szczepienia 5 stycznia. Więcej informacji na temat realizacji szczepień przeciwko COVID-19 w osobnej informacji.

Obecny podczas spotkania Komendant Powiatowy Policji w Dzierżoniowie Przemysław Marut przypomniał o obowiązujących obostrzeniach sanitarnych i zaapelował o pozostanie w domach w noc sylwestrową. Komendant powiedział, że funkcjonariusze Policji będą egzekwować przepis rządowego rozporządzenia mówiący o zakazie przemieszczania się w sylwestra w godzinach od 19:00 do 6:00 rano 1 stycznia. Niemniej komendant zapewnił, że policjanci będą indywidualnie i ze zrozumieniem rozpatrywać każdy przypadek ewentualnego naruszenia przepisów.

Przedstawiciel przychodni funkcjonujących na terenie Powiatu Dzierżoniowskiego w ramach Podstawowej Opieki Zdrowotnej Daniel Ekiel powiedział, że przychodnie zakwalifikowane do realizacji szczepień przeciwko COVID-19, mają już opracowane niezbędne wewnętrzne procedury w tym zakresie. Oprócz tego posiadają także przygotowane zaplecze medyczne oraz personel, który będzie wykonywał szczepienia.

Kolejne spotkanie w ramach Powiatowego Zespołu Zarządzenia Kryzysowego odbędzie się 7 stycznia.