herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Nowe książki dla uczniów

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Powiat dzierżoniowski pozyskał dotację z rządowego programu „Książki naszych marzeń” na doposażenie bibliotek w szkołach podstawowych. Uczniowie już korzystają z nowości, ale też z klasyki literatury polskiej i światowej w nowym, atrakcyjnym wydaniu.

Powiat dzierżoniowski jest organem prowadzącym dla dwóch szkół podstawowych, które funkcjonują w ramach Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych w Dzierżoniowie i w Piławie Górnej. To właśnie do tych placówek w ostatnich dniach trafiły nowe woluminy.

Księgozbiór bibliotek wzbogacił się głównie o nowe, barwne wydania „Baśni Andersena”, „Akademii Pana Kleksa”, „Przygód Koziołka Matołka”, „Czerwonego Kapturka”, „Małego Księcia” czy „Ani z Zielonego Wzgórza”.

Na półkach pojawiły się też nowości, jak np.: „Violetta”, „Pan Kuleczka”, „Stowarzyszenie Wędrujących Dżinsów”, „Charlie i fabryka czekolady” czy „Pamiętnik nastolatki. Nie ma nudnych dni”.

Dzieci już chętniej sięgają po nowe, atrakcyjnie wydane egzemplarze książek, które z pewnością rozbudzą ciekawość otaczającą rzeczywistością i rozwiną zainteresowania uczniów.

Dotacja dla szkolnych bibliotek została udzielona w ramach programu Ministerstwa Edukacji Narodowej „Książki naszych marzeń”. Kwota wsparcia była uzależniona od liczby uczniów – w małych szkołach liczących do 70 uczniów wyniosła maksymalnie po 1.000 zł dla szkoły. Powiat zapewnił 20 procent wkładu własnego.

ksiazki4