herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Nowe materiały dla uchodźców z Ukrainy

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

W związku z wejściem w życie ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy publikujemy kilka najświeższych materiałów, uwzględniających wszystkie wprowadzone zmiany.

Aby jak najbardziej ułatwić nowym przybyszom klimatyzację w naszym regionie na bieżąco aktualizujemy ważne informacje na naszej stronie. Dziś publikujemy kilka najświeższych materiałów, służących pomocą i informacją w związku z najnowszymi ustaleniami rządowymi.

Poniżej znajdują się ulotki zawierające podstawowe wiadomości o punktach recepcyjnych, legalizacji pobytu i numerze PESEL, opiece medycznej, a także o możliwości edukacji i poszukiwania pracy, wraz z telefonami i adresami internetowymi, pod którymi można uzyskać więcej informacji. Ulotka dostępna jest w czterech wersjach językowych: ukraińskiej, angielskiej, polskiej oraz rosyjskiej.

Dodatkowo publikujemy również dwa poradniki prawidłowej rejestracji obywatela Ukrainy w naszym kraju. Jeden w wersji polskojęzycznej, drugi w języku ukraińskim:

PL: http://pliki.pow.dzierzoniow.pl/rejestracja_obywatela_ukrainy_o_statusie_cudzoziemca_ukr.mp4

UA: http://pliki.pow.dzierzoniow.pl/rejestracja_obywatela_ukrainy_przybylego_do_polski_od_24_lutego_2022_z_terytorium_ukrainy.mp4