herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

O Kryształową Bulę Starosty

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Pierwszy Otwarty Turniej Petanque dla Amatorów „O Kryształową Bulę Starosty Dzierżoniowskiego” został rozegrany 14 maja na bulodromie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie.

W zawodach wzięło udział osiem trzyosobowych, zróżnicowanych zarówno pod względem płci, jak i wieku drużyn, w trzech kategoriach: samorządowcy, pracownicy jednostek samorządu terytorialnego oraz open.

Zasady gry w bule nie są trudne, aczkolwiek petanque wymaga dokładności, odpowiedniej taktyki i jak każdy sport odrobiny szczęścia. Potyczki odbyły się pod opieką i nadzorem sędziów z Klubu Sportowego Petanque Broen-Karo. Zawodnicy z wielkim zaangażowaniem i precyzją wykonywali rzuty bulami, tak, by znalazły się one jak najbliżej świnki – małej kuleczki, będącej ośrodkiem zainteresowania wszystkich grających.

Ostateczne w kategorii samorządowców zwyciężyła drużyna radnych Powiatu Dzierżoniowskiego i tym samym zdobyła Kryształową Bulę Starosty Dzierżoniowskiego. Natomiast drugie miejsce w tej kategorii wywalczyła drużyna radnych Dzierżoniowa.

W kategorii pracowników jednostek samorządu terytorialnego Kryształową Bulę odebrała drużyna Urzędu Miasta i Gminy Niemcza. Drugie miejsce zajął team Urzędu Miejskiego w Pieszycach, trzecie – Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie, a czwarte – Urzędu Miejskiego w Bielawie.

Natomiast w kategorii open zwyciężyła drużyna rodziny Wielgosów z Wrocławia i wyjechała stąd z Kryształową Bulą. Drugie miejsce w tej kategorii przypadło drużynie I LO w Dzierżoniowie.

Puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe wręczali: wicestarosta Marek Piorun i dyrektor Wydziału Edukacji i Kultury Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie Alicja Hromada.

Nadwątlone grą siły uczestnicy turnieju mogli podreperować pajdą świeżego chleba z smalcem i ogórkiem, a na koniec pokrzepić się smakowitą grochówką.

Organizatorami turnieju byli: Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie, Miasto Dzierżoniów i Klub Sportowy Petanque Broen-Karo Dzierżoniów.