herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Zbliża się nabór do szkół ponadgimnazjalnych

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Gimnazjaliści, którzy kończą w tym roku szkołę już zastanawiają się, z jaką placówką związać kolejne lata nauki. Nabór do klas pierwszych szkół ponadgimnazjalnych prowadzony będzie od 1 czerwca.

Jednak już od 25 kwietnia można zapoznać się z ofertą edukacyjną szkół dostępną na stronie dolnoslaskie.edu.com.pl. Tam gimnazjaliści m.in. uzyskają informacje o prowadzonych przez daną szkołę klasach oraz o liczbie dostępnych miejsc, nauczanych językach obcych i przedmiotach na poziomie rozszerzonym. Rejestracja kandydatów do szkół ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2016/2017 prowadzona za pomocą elektronicznego systemu vEdukacja Nabór firmy VULCAN rozpocznie się 1 czerwca od godz. 8.00 i potrwa do 23 czerwca do godz. 15.00.

Każdy gimnazjalista ze swojego gimnazjum otrzyma login i hasło, a po zalogowaniu się na stronie dolnoslaskie.edu.com.pl będzie mógł wybrać maksymalnie trzy szkoły i jak najwięcej oddziałów w każdej z nich, wydrukować wniosek o przyjęcie i złożyć w szkole pierwszego wyboru.

Na wszelkie pytania uczniom klas III pomogą odpowiedzieć przeszkolone osoby z gimnazjum, a także osoby zajmujące się naborem w szkołach ponadgimnazjalnych.

Szczegółowy kalendarz naboru oraz informacje o naborach, kierunkach kształcenia i sposobach poruszania się po elektronicznym systemie naboru.