herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Obchody 100-lecia Polskiej Policji

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

W piątek 26 lipca odbyły się powiatowe obchody Święta Policji, które w tym roku miały wyjątkowy charakter, z uwagi na przypadającą setną rocznicę utworzenia Polskiej Policji.

W uroczystości, która miała miejsce w dzierżoniowskim Rynku udział wzięli między innymi: wicemarszałek województwa dolnośląskiego Marcin Gwóźdź, komendant wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinspektor Tomasz Trawiński, komendant powiatowy Policji w Dzierżoniowie Przemysław Marut, posłanka na Sejm Monika Wielichowska, starosta dzierżoniowski Grzegorz Kosowski, przedstawiciel Rady Powiatu Dzierżoniowskiego Tomasz Mitraszewski oraz włodarze okolicznych gmin i przedstawiciele wielu instytucji z powiatu dzierżoniowskiego.

Wydarzenie odbyło się zgodnie z ceremoniałem policyjnym w formie uroczystego apelu. Zaproszeni goście oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy mogli zobaczyć między innymi: musztrę paradną w wykonaniu orkiestry policyjnej, defiladę z udziałem kompanii honorowych policji i wojska oraz moment wręczenia awansów i wyróżnień służbowych dla policjantów. Podczas uroczystości odczytano także list od premiera RP, skierowany do policjantów i pracowników cywilnych Policji.

Oprócz tego na wszystkich czekała w Rynku wystawa przybliżająca historię formacji mundurowej, jaką jest polska Policja.