herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Odbiór mostu w Mościsku

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Zakończyła się trwająca od lipca modernizacja mostu w Mościsku. Było to największe zadanie inwestycyjne zrealizowane w tym roku przez Powiat Dzierżoniowski.

Na pierwszym planie most stalowy widziany z boku. Poniżej płynie rzeka. Po drugiej stronie mostu budynki mieszkalne i wieża kościoła.

Wartość prac sięgnęła blisko 1 mln złotych, ale 70 procent tej kwoty pokrył Fundusz Dróg Samorządowych (689.668,38 zł). Finansowy wkład w inwestycję w kwocie 50 tysięcy złotych miało także Nadleśnictwo Świdnica. Dzięki pozyskanym środkom zewnętrznym Powiat Dzierżoniowski zapłacił z własnego budżetu za modernizację mostu jedynie 245.572,16 zł.

Odbiór techniczny mostu odbył się w poniedziałek 23 listopada. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonał starosta Grzegorz Kosowski oraz przedstawiciel wykonawcy.

Celem inwestycji było przede wszystkim poprawa stanu technicznego mostu, który jest największą tego typu konstrukcją położoną na drogach zarządzanych przez Powiat Dzierżoniowski. Inwestycja polegała między innymi na wykonaniu nowej nawierzchni, odnowieniu i wzmocnieniu wsporników podchodnikowych oraz przęseł.

Ponadto wykonane zostały nowe dojazdy i dojścia do mostu, zamontowano nowe urządzenia dylatacyjne, a także naprawione zostały powierzchnie boczne i spodnie mostu. Dodatkowo naprawiono spoiny w przyczółkach i filarach oraz zamontowano nowe balustrady ochronne.