herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Wiktoria Szeliga złotą medalistką Mistrzostw Polski w zapasach

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

156 zawodniczek z 56 klubów z całego kraju wzięło w ostatni weekend udział w zmaganiach o Mistrzostwo Polski Młodziczek w zapasach. IX Mistrzostwa Polski Młodziczek odbyły się 20 i 21 listopada w Nowinach.

Na zdjęciu grupowym zawodnicy i trenerzy. W tle ścianka reklamowa zawodów.

Powiat Dzierżoniowski reprezentowały zawodniczki klubów MULKS Junior Dzierżoniów – Wiktoria Szeliga, oraz UKS Iron Bulls Bielawa – Tamara Dorosz, a także Klaudia Kutyba i Weronika Wierzbicka.

Niestety w walkach eliminacyjnych kategorii wagowej 46 kg odpadły Tamara Dorosz i Weronika Wierzbicka. Dziesiątą lokatę w kategorii wagowej 39 kg wywalczyła zaś Klaudia Kutyba.

Po zwycięstwie przed czasem w czterech pojedynkach, tytuł Mistrzyni Polski Młodziczek w kategorii wagowej 54 kg wywalczyła Wiktoria Szeliga, która w tym sezonie może się też pochwalić tytułem Mistrzyni Polski Młodziczek w sumo.

Ponadto utalentowana zawodniczka ma na swoim koncie również między innymi:

  • zwycięstwo w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodziczek w zapasach oraz sumo,
  • złoty medal Mistrzostw Polski Młodziczek LZS w zapasach,
  • brązowy medal w Drużynowych Wojewódzkich Mistrzostwach Polski Kadetek.

Cieszę się, że talent Wiktorii w połączeniu z ciężką pracą przyniósł takie efekty. Teraz czeka ją kilka dni zasłużonego odpoczynku i będzie brała udział w zgrupowaniu Reprezentacji Polski Kadetek w zapasach w dniach 3-12 grudnia w Poznaniu – powiedział trener zawodniczki Norbert Warchoł.

Zawodniczka oraz trenerzy dziękują za wsparcie sponsorom – Domino Polska, Festa Sport, Fix Catering Dietetyczny oraz Podłogi Twoich Marzeń.