herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Opieka nocna i świąteczna w Szpitalu Powiatowym?

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Prawdopodobnie od 1 lipca mieszkańcy powiatu dzierżoniowskiego w godzinach nocnych, a także w święta będą korzystali z opieki lekarzy w Szpitalu Powiatowym w Dzierżoniowie. Szpital bowiem przystąpił do negocjacji i 22 czerwca złożył stosowną ofertę w oddziale dolnośląskim Narodowego Funduszu Zdrowia.

Dotychczas tego typu opieką zajmowali się lekarze w Przychodni Miejskiej w Pieszycach. Przychodnia jednak nie zdecydowała się na przedłużenie umowy ze względów finansowych. Stawki oferowane przez NFZ nie pokrywają kosztów utrzymania opieki nocnej i świątecznej. Mimo to Szpital Powiatowy w porozumieniu ze Starostwem Powiatowym złożył swoją ofertę. – Uznaliśmy, że pomimo konieczności dopłacania do prowadzenia opieki nocnej i świątecznej musimy zadbać o dobro mieszkańców powiatu – mówi starosta Janusz Guzdek. – Gdybyśmy takiej decyzji nie podjęli, to mieszkańcy musieliby korzystać z pomocy lekarzy, z któregoś z powiatów ościennych.

Wynik negocjacji będzie znany w ciągu najbliższych dni. Na prowadzenie opieki nocnej i świątecznej zostały przygotowane pomieszczenia w głównym budynku szpitala w tzw. przyziemiu, gdzie przed laty prowadzona była Izba Przyjęć.