herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Oskar Stachura mistrzem organizacji MMA Polska

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

04 marca 2023 r. w Warszawie odbyły się zawody Mistrzostwa MMA Polski. Na szósty turniej z cyklu Mistrzostw MMA, przygotowany przez Stowarzyszenie MMA Polska, zarejestrowało się blisko 600 zawodników i zawodniczek z całej Polski.

Podczas zawodów młodzi fighterzy rywalizowali w kategoriach juniorów (18-21 lat), seniorów (powyżej 21. roku życia). W zawodach wzięli również udział tzw. kadeci, czyli młodzież od 12 do 17 roku życia.

Jednym z zawodników tego turnieju był Oskar Stachura, uczeń kl. IV MS Zespołu Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Bielawie, który po pokonaniu trzech rywali zajął I miejsce i tym samym został mistrzem prestiżowej organizacji MMA Polska w formule full- contact.

Jest to jedna z dróg, by dostać się do reprezentacji Polski, czego Oskarowi życzymy.

Warto dodać, że to nie są jedyne osiągnięcia Oskara w tym roku szkolnym. W listopadzie Oskar Stachura zdobył Mistrzostwo Europy Amatorskiego MMA pod patronatem Polskiego Związku MMA.

Oskar Stachura jest też stypendystą „Złoty Talent” powiatu dzierżoniowskiego.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!