herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Otwarcie Centrum Seniora w Dzierżoniowie

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

9 października w Dzierżoniowie odbyło się uroczyste otwarcie Centrum Seniora. Budynek przy ulicy Świdnickiej, w którym mieści się nowa instytucja, przez ostatnie lata stał opuszczony i nieużytkowany. Dawniej była to prywatna willa, a później szkoła podstawowa i miejsce prowadzenia kursów i szkoleń.

Miasto znalazło pomysł na uratowanie obiektu i nadanie mu nowej, jakże ważnej społecznie funkcji. Na gruntowną modernizację budynku, pieniądze pozyskało Stowarzyszenie Ziemia Dzierżoniowska. Z pewnością bez środków zewnętrznych nie udałoby się przeprowadzić tak kompleksowego remontu, ponieważ cała inwestycja obejmowała prace budowlane od piwnic aż po dach.

W uroczystym otwarciu wzięli udział między innymi: wicewojewoda dolnośląski Jarosław Kresa, parlamentarzyści, burmistrz Dzierżoniowa Dariusz Kucharski oraz włodarze ościennych gmin. Powiat reprezentował starosta Grzegorz Kosowski, a także radny Tomasz Mitraszewski.

Wszyscy podkreślali, jak wiele oferuje seniorom nowy obiekt. Są sale rehabilitacyjne, sale ćwiczeniowe, miejsca do gier, doskonale wyposażona pracownia komputerowa oraz przestronny ogród. Całość w pełni została dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Korzystać będą z niego seniorzy oraz członkowie lokalnych organizacji społecznych.