herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Otwarcie Gminnego Przedszkola Publicznego w Dobrocinie

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Po wielu miesiącach budowy mieszkańcy Dobrocina i okolic mogą już cieszyć się nowym Gminnym Przedszkolem Publicznym.

Inwestycja przyniesie wiele korzyści dla lokalnej społeczności. Dla rodzin stanowić będzie nieocenione źródło wsparcia w procesie wychowawczym. Będzie także ogromnym ułatwieniem, ponieważ teraz nie trzeba będzie dowozić dzieci do ościennych przedszkoli.

Placówka już teraz cieszy się dużym zainteresowaniem. Warto wspomnieć, że na chwilę obecną z dostępnych 50 miejsc, 30 jest już zajętych.

Kompleks wyposażono w nowe technologie i multimedia, a w niedalekiej przyszłości są plany, by rozwijać go o kolejne usprawnienia, takie jak fotowoltaika. W równym stopniu zadbano również o teren wokół obiektu.  Obok przedszkola dostępne są bowiem boisko, a także nowy plac zabaw. Jak zaznaczał wójt gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski przedszkole otwarte jest na każde dziecko, również to spoza terenu gminy czy powiatu.

Otwarciu towarzyszył występ podopiecznych placówki, po którym nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi.

Życzenia na ręce władz gminy oraz dyrektorki nowego przedszkola złożyli zaproszeni goście, w tym między innymi: wicewojewoda dolnośląski Jarosław Kresa, wicestarosta Andrzej Bolisęga, radni powiatu dzierżoniowskiego – Maciej Rojek, Marcin Pięt i Krzysztof Twardak oraz ks. proboszcz Grzegorz Jakuszewski.

Niedawno informowaliśmy również o odbudowie chodnika, prowadzącego do nowego przedszkola, dzięki czemu znacznie poprawiła się dostępność do przybytku.