herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

GE Aviation Sowi Bieg

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

466 biegaczy stanęło na starcie GE Aviation Sowi Bieg, który odbył się w niedzielę 5 czerwca w powiecie dzierżoniowskim. Na tę imprezę biegacze czekali dwa lata, ponieważ pandemia pokrzyżowała plany zorganizowania zawodów zarówno w 2020, jak i 2021 roku.

Tym razem już nic nie stanęło na przeszkodzie aby zaprosić biegaczy z wielu zakątków naszego kraju do pokonania trasy na odcinku Dzierżoniów – Pieszyce – Bielawa.
Wszystko zaczęło się wcześnie rano w Bielawie, gdzie w pobliżu urokliwie położonego Jeziora Bielawskiego, uczestnicy odebrali swoje numery i pakiety startowe. Stamtąd specjalnie podstawionymi autobusami biegacze zostali przewiezieni na start, który znajdował się w rynku w Dzierżoniowie.

Tam też wszystkich uczestników powitali organizatorzy i sponsorzy wydarzenia, czyli przedstawiciele: Dzierżoniowa, Bielawy, Pieszyc, Powiatu Dzierżoniowskiego, firmy GE Aviation, fundacji Wroactiv oraz Piławy Górnej (organizator partnerskiego biegu Piławska Skała). Ze sceny powitali zawodników: starosta dzierżoniowski Grzegorz Kosowski, zastępca burmistrza Dzierżoniowa Dorota Pieszczuch, zastępca burmistrza Pieszyc Krzysztof Galiak, burmistrz Piławy Górnej Krzysztof Chudyk, burmistrz Lanškroun Radim Vetchý, przedstawicielka GE Aviation oraz wicestarosta Andrzej Bolisęga.

Po krótkiej rozgrzewce usłyszeliśmy końcowe odliczanie i biegacze ruszyli na trasę. Tego dnia pogoda dopisała aż za bardzo ponieważ odczuwalna temperatura z pewnością przekraczała 30°C. Uczestnikom najbardziej dał się we znaki prosty asfaltowy odcinek z Dzierżoniowa do Pieszyc oraz polny odcinek z premii lotnej w Pieszycach do Bielawy.

Obserwując finiszujących na mecie biegaczy widać było, że dali z siebie wszystko. Zaangażowanie w połączeniu z wysoką temperaturą skutkowało dużym zmęczeniem. Jednak za linią mety wysiłek rekompensował zawodnikom piękny pamiątkowy medal, a dla najlepszych puchary i nagrody rzeczowe. Wyniki w poszczególnych kategoriach oraz w kategorii ogólnej znaleźć można na stronie internetowej datasport.pl.

Biegiem towarzyszącym był „Bieg Sówki”, czyli sportowa rywalizacja dla najmłodszych. Zabawa cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród młodych adeptów biegania. Każdy uczestnik, który przekroczył linię mety otrzymał pamiątkowy medal.

Podziękowania za organizację wydarzenia należą się nie tylko organizatorom, ale przede wszystkim sponsorom i wolontariuszom bez których to wydarzenie z pewnością by się nie odbyło. Już teraz zapraszamy wszystkich na przyszłoroczną edycję imprezy, której trasa zostanie odwrócona. Start nastąpi w Bielawie, przebiegniemy przez Pieszyce, a finiszować będziemy w dzierżoniowskim rynku. Dzięki otrzymanym od biegaczy opiniom i sugestiom (m.in.dodatkowe punkty z wodą i kurtyna wodna) z pewnością przyszłoroczna edycja będzie wyglądać jeszcze lepiej pod kątem organizacyjnym.