herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Pamiątki dla przyszłych pokoleń

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

W 2020 roku, mimo trudnej sytuacji związanej z pandemią koronawirusa, organizacje pozarządowe Powiatu Dzierżoniowskiego realizowały zadania w ramach otwartych konkursów ofert współfinansowanych przez Powiat Dzierżoniowski.

Wiele organizacji przeniosło swoją aktywność m.in. na portale społecznościowe, gdzie sami dostosowywali różnego rodzaju dostępne narzędzia, by promować swoją działalność statutową, a tym samym realizować swoje cele statutowe.

Z przyjemnością przedstawiamy wydane publikacje niskonakładowe, foldery, płyty, książki, kalendarze przygotowane i opublikowane przez trzeci sektor w roku 2020, które stanowią trwałą wartość dla pokoleń.

Wykaz publikacji przygotowanych przez organizacje z powiatu dzierżoniowskiego:
Stowarzyszenie Kresowian – Kalendarz Kresowian 2021 rok;

Stowarzyszenie Kresowian – wydanie książki „Studnia bez dna część II”

Stowarzyszenie Muzeum Ziemi Niemczańskiej
folder „Upamiętnieni w kamieniu. Zabytkowa rzeźba nagrobna w Powiecie Dzierżoniowskim”.
– Seria “Niemi Świadkowie cz. 2 Przerzeczyn-Zdrój-Dobrocin”;

Towarzystwo Miłośników Dzierżoniowa – Rocznik Dzierżoniowski 2019;

Kraina Sudecka – „Kalendarz wspomnień”,

BWA Breakers – Break King Bielawa 2020;

– „Stowarzyszenie Poloneziaki – Tradycja i Współczesność” – „Organizacja warsztatów wokalnych i koncertu z okazji Dnia Seniora pt. od juniora dla seniora”

– „Stowarzyszenie Poloneziaki – Tradycja i Współczesność”- „Opracowanie i wystawienie dla szkół i mieszkańców spektaklu muzycznego pt. Lata Dwudzieste, Lata Trzydzieste”

– „Stowarzyszenie Poloneziaki – Tradycja i Współczesność” – „Organizacja warsztatów wokalnych i koncertu z okazji Dnia Dziecka pt. Wesołe Nutki’

Muzeum Ziemi Niemczańskiej – „Niemczański Sztambuch”

– Bielawski Uniwersytet Trzeciego Wieku – „Ocalić od zapomnienia”

Wszystkie te zadania były nadzorowane przez Wydział Bezpieczeństwa i Spraw Obywatelskich Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie.

– Album Skarbiec Ziemi Dzierżoniowskiej