herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Piękne szopki bożonarodzeniowe

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Niezwykłą pomysłowością i kreatywnością wykazali się uczestnicy powiatowego konkursu na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową. Uhonorowanie laureatów nastąpiło podczas sesji Rady Powiatu 19 grudnia.

– Konkurs odbywa się po raz szesnasty, ale nigdy jeszcze nie było szopki z drewnianych sztachet do płotu, z ramy okiennej czy z elementów elektronicznych. W tym roku autorzy prac zaskoczyli nas wyjątkową pomysłowością – mówiła Alicja Hromada, dyrektor Wydziału Edukacji i Kultury Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie. – Tworzenie prac konkursowych nie tylko wpływa na rozbudzanie inwencji twórczej czy pielęgnowanie tradycji bożonarodzeniowej, ale również spaja rodziny, bo niepowtarzalne szopki są często efektem wspólnej pracy dzieci i rodziców.

Na konkurs napłynęło 26 szopek. Wśród uczniów szkół podstawowych na I miejsce, zdaniem jury, zasłużyli autorzy aż trzech prac: Agata Kozak z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Sióstr Salezjanek w Dzierżoniowie, Aleksander Korman oraz Dominik Korman z SP nr 3 w Dzierżoniowie. II miejsce zajęła Anna Pajchrowska z SP nr 1 w Dzierżoniowie, a trzecie ex aequo Małgorzata Stawicka i Piotr Stawicki – oboje z Niepublicznej SP Sióstr Salezjanek w Dzierżoniowie. W tej kategorii jury postanowiło wyróżnić pracę Amelii Malawskiej z SP nr 5 w Dzierżoniowie.

Wśród szopek wykonanych przez uczniów szkół ponadpodstawowych jury najwyżej oceniło pracę wykonaną przez Annę Kowalczyk z I Liceum Ogólnokształcącego w Dzierżoniowie. II miejsce zajął Kacper Środoń z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bielawie, a III – Klaudia Baran z Zespołu Szkół nr 2 w Dzierżoniowie. Wyróżniono także szopkę, którą wykonał Michał Palcer z tej samej szkoły.

Laureaci konkursu zostali zaproszeni na sesję Rady Powiatu 19 grudnia, na której otrzymali nagrody pieniężne. Zwieńczeniem konkursu jest wystawa szopek bożonarodzeniowych, którą można oglądać do końca tego roku w budynku Starostwa Powiatowego przy ul. Świdnickiej 38 w Dzierżoniowie.

Organizatorem konkursu był Wydział Edukacji i Kultury Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie.