herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Pierwszy etap obwodnicy Dzierżoniowa został otwarty

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

12 sierpnia oddany został do użytku pierwszy etap obwodnicy Dzierżoniowa. Mowa o ponad trzykilometrowym odcinku przebiegającym przez strefę ekonomiczną i łączącym drogę Dzierżoniów-Świdnica z drogą Dzierżoniów-Pieszyce.

W uroczystym otwarciu wzięli udział między innymi: minister Michał Dworczyk, marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski, wicewojewoda dolnośląski Jarosław Kresa oraz burmistrzowie i wójtowie gmin powiatu dzierżoniowskiego, a także radni. Powiat Dzierżoniowski reprezentował starosta Grzegorz Kosowski.

Mieszkańcy Dzierżoniowa, ale także wielu miejscowości powiatu bardzo wyczekiwali na tę inwestycję, ponieważ dzięki niej kierowcy jadący do Świdnicy nie będą musieli przejeżdżać przez Dzierżoniów.

Budowa drogi potrwała dłużej niż planowano ze względu na projektową kolizję z siecią energetyczną wysokiego napięcia. Te kwestie udało się ostatecznie uporządkować i w czwartek 12 sierpnia pierwsi kierowcy przejechali nową drogą. Inwestorem obwodnicy Dzierżoniowa jest województwo dolnośląskie.

Warto dodać, że zgodnie z podpisaną umową za dwa lata powinien zostać ukończony drugi etap obwodnicy. Natomiast trzeci etap drogi jest w trakcie postępowania przetargowego.