herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Piława Górna na kamieniu stoi

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

W ramach kampanii Wakacje 2020 w Powiecie Dzierżoniowskim tym razem zapraszamy Was na piesze wędrówki po miastach powiatu. Z cyklu Powiat Dzierżoniowski i jego skarby dziś zachęcamy Was do zwiedzania Piławy Górnej.

Piława Górna – miasto położone we wschodniej części Kotliny Dzierżoniowskiej na obrzeżach Wzgórz Strzelińsko-Niemczańskich.
Liczy blisko 6,5 tys. mieszkańców i obejmuje obszar 20,9 km2. Pierwsze wzmianki o Piławie Górnej pochodzą już z XII wieku.
Malownicze położenie pośród wzgórz oraz widoczna panorama Gór Sowich czynią Piławę Górną celem wycieczek i miejscem zamieszkania osób ceniących spokój i piękno przyrody.

My zapraszamy Was na pieszo-rowerową ścieżkę geoturystyczną, która prowadzi po najpiękniejszych zakątkach Piławy Górnej. Podczas tej wędrówki będziecie mięli okazję zapoznać się z historią miasta, tradycjami kamieniarskimi, budownictwem i rodzajami wykorzystywanych skał, ich obróbką, a także dziejami geologicznymi regionu.

Opis ścieżki oraz jej mapa dostępna jest na stronie internetowej: http://www.geopark.org.pl/Pilawagorna/pilawagorna.php

Warto odwiedzić również nowo otwartą Izbę Pamięci Braci Morawskich
adres: Plac Piastów Śląskich 4, Piława Górna
wt., śr., pt., sob.: 9:00 – 16:00,
czw. 10:00 – 17:00.

A dla tych, którzy oprócz wspomnień chcą dostać powiatowy gadżet zachęcamy do udziału w wyzwaniu polegającym na: udokumentowaniu swojej wyprawy poprzez dowolną aplikację,
zrobieniu sobie fotki przy dowolnej atrakcji i podpisanie jej #wakacje2020wpowieciedzierzoniowskim.

Proste? Pewnie, że tak.
A my w zamian za Waszą aktywność obiecujemy powiatowy gadżet.