herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

„Pod biało-czerwoną”

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Powiat Dzierżoniowski zachęca mieszkańców do udziału w akcji "Pod biało-czerwoną".

Inicjatywa zakłada sfinansowanie przez Rząd zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Aby wziąć udział w akcji, należy zebrać odpowiednią liczbę głosów online na stronie: bialoczerwona.www.gov.pl.

Ile głosów potrzeba do realizacji projektu?
Dla gmin do 20 000 mieszkańców konieczne jest zebranie 100 głosów. Dla gmin powyżej 20 000 do 100 000 mieszkańców – 500 głosów. Po wpisaniu swojego imienia i nazwiska, należy wybrać województwo (dolnośląskie), a następnie wybrać miejscowość. Niezbędne jest także podanie swojego adresu e-mail oraz zaakceptowanie regulaminu i klauzuli RODO.
Swój głos można oddać do 11 listopada 2020 r. (do 23:59).

„Pod biało-czerwoną” to projekt, który ma zjednoczyć nasz kraj i jego mieszkańców. Nie tylko uhonoruje poległych za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny, ale także zachęci do patriotycznych postaw i dumy z bycia Polakami.

Celem projektu jest także godne upamiętnienie zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 roku. Umieszczenie flagi na maszcie w wyjątkowym miejscu to dowód na to, jak ważne są symbole narodowe w życiu Polaków. Te, za które życie w walce o wolność Ojczyzny poświęcali nasi przodkowie.

Głos poparcia dla inicjatywy zakupu masztu i umieszczonej na nim flagi, która będzie dumnie eksponowana w gminie, mogą oddawać jej mieszkańcy.

Szczegóły wraz z regulaminem akcji dostępne są na stronie projektu.