herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Podróż dookoła świata z uczniami SOSW w Piławie Górnej

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

W czwartek 23 maja w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Piławie Górnej odbył się Powiatowy Festiwal Integracji.

Celem imprezy było jak zwykle umożliwienie dzieciom, uczniom z niepełnosprawnością samodzielnego odkrywania, doświadczania i podejmowania nowych wyzwań na miarę ich możliwości. Poprzez aktywne uczestnictwo w stoiskach warsztatowych wspierany jest ich kreatywny rozwój, wyobraźnia, umiejętności dzięki którym będą mogły odbyć podróż dookoła świata rozwijana jest ich twórcza postawa, samodzielność, umiejętność pracy w zespole, współdziałania.

Na festiwal przyjechali podopieczni z: Przedszkola Publicznego „Tęczowa Kraina” w Piławie Górnej, Przedszkola Publicznego nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałem Specjalnym w Dzierżoniowie, Przedszkola Niepublicznego z Oddziałami Integracyjnymi w Bielawie, Szkoły Podstawowej nr 5 w Dzierżoniowie, Szkoły Podstawowej nr 3 im. Komisji Edukacji Narodowej w Dzierżoniowie, Szkoły Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Bielawie, SOSW w Dzierżoniowie, OREW w Dzierżoniowie, Niepublicznej Szkoły Specjalnej „Bajeczne Wzgórza” w Dobrocinie i dzieci objęte WWR wraz z rodzicami.

Niemałą atrakcją dla przybyłych był teatrzyk o tym jak dbać o środowisko naturalne i jak nasze wybory i zachowania wpływają na innych ludzi na całym świecie i ich życie. Najwięcej radości i śmiechu przyniosła jednak podroż dookoła świata. Do przebycia było 15 tematycznych stoisk, m.in.: Afrykańska dżungla, zimna Antarktyda, wioska Indiańska czy rejs po oceanie. Na stoiskach uczestnicy mieli do wykonania ciekawe zadania jak np. zawody statków, łowienie ryb, poszukiwanie skarbów, dopasowywanie postaci dzieci z różnych stron świata do kontynentów. Kolorowanie obrazków, tworzenie wspólnego plakatu. I wiele wiele innych.

W wydarzeniu wzięli również udział Starosta Dzierżoniowski Grzegorz Kosowski, Burmistrz Piławy Górnej Krzysztof Chudyk, Przewodniczący Rady Miasta Piława Górna Dariusz Madejski i Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury i Biblioteki Kinga Zych.

Festiwal objęty jest patronatem i dofinansowany przez Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie (ze środków grantowych oraz PCPRiOZ).