herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Wyróżnienie dla Powiatowego Urzędu Pracy w Dzierżoniowie

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Podczas konferencji „Zmiana pokoleniowa - zarządzanie wiekiem na rynku pracy", która odbyła się w środę 22 maja w katowickim Międzynarodowym Centrum Kongresowym, Powiatowy Urząd Pracy w Dzierżoniowie otrzymał wyróżnienie w kategorii efektywność.

Wydarzenie zorganizowane przez Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach było elementem obchodów 100-lecia Publicznych Służb Zatrudnienia. W stolicy Górnego Śląska spotkało się ponad dwustu reprezentantów urzędów pracy, przedstawicieli ministerstwa, samorządowców i specjalistów od rynku zatrudnienia. Jubileusz był okazją do wręczenia odznaczeń dla tych, którzy swoim zaangażowaniem szczególnie przysłużyli się rynkowi pracy.

Konferencja była także okazją do dyskusji o zarządzaniu wiekiem na rynku pracy. Organizatorzy postawili na interdyscyplinarne podejście dlatego przedstawiono jak do zagadnienia podchodzą zarówno naukowcy, pracodawcy, jak i pracownicy oraz przedstawiciele publicznych służb zatrudnienia. W gronie ekspertów wystąpili prof. Małgorzata Dobrowolska z Kolegium Nauk Społecznych Politechniki Śląskiej, Janusz Michałek, prezes katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Mirosław Truchan, zastępca przewodniczącego Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ Solidarność, a także Iwona Woźniak-Bagińska, dyrektor PUP w Rudzie Śląskiej oraz Katarzyna Ptak, dyrektor PUP w Tychach.