herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Podsumowanie najlepszych zawodników 30-lecia Dzierżoniowskiego Klubu Sportowego Karate Kyokushin

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Przez okres trzydziestolecia Klubu przewinęło się ponad 6000 ćwiczących, ale tylko kilkunastu było zdeterminowanych, chcących osiągnąć coś więcej niż sprawność fizyczną.

na podium stoją zawodnicy z nagrodami i w kimonach. Obok sędziowie

Aby osiągnąć sukces sportowy muszą być spełnione pewne kryteria, musi być lider, który to wszystko pociągnie, organizacja warunków do treningu oraz cel jaki się chce osiągnąć. Następnym ważnym etapem są zawodnicy, którzy muszą ciężko trenować oraz cierpliwie dążyć do celu pomimo porażek, które są wliczone w rywalizację sportową. Zdarzały się w klubie perełki, które miały talent, szybko osiągały sukces, lecz w momencie porażki nie mogli sobie z tym poradzić i odpuszczali dalszą walkę.

Mówi się o nich, że pięknie błyszczą jak gwiazdy na niebie, ale też szybko spadają i gasną. Zawsze stawiam na rzemieślników, którzy ciężko pracują nad sobą przezwyciężając swoje słabości i nie zrażają ich porażki, które wzmacniają psychikę zawodnika o ile potrafi wyciągnąć wnioski z przegranej . Wytworzyła się również elita klubowa tych najbardziej cierpliwych, rzetelnych w tej trudnej sztuce walki jaką jest Kyokushin. Dumny jestem, że dziewięciu wychowanków naszego klubu zdobyło czarny pas, na który trzeba mieć nie tylko umiejętności techniczne ale również predyspozycje psychiczne.

Do tych wojowników zaliczamy: Staściuk Tomasz 3dan, Cybowski Bronisław 2dan, Krupa Krzysztof 2 dan, Kijas Maja 2 dan, Matusiak Agnieszka 1dan, Mikołajczyk Monika 1 dan, Krupa Marcin 1 dan, Krupa Piotr 1 dan oraz Rosa Karol 1 dan.

Zawodnicy DKSKK zdobyli 4 medale Mistrzostw Europy, (2 razy 4 miejsce 1 raz 5 miejsce) 55 medali Mistrzostw Polski (4-8 m-ce 53 razy), 30 medali Pucharu Polski (4-8 m-ce 20 razy)
Drużynowo Mistrzostwa Polski – 2x 3 m-ce, 2x 4 m-ce, 5 m-ce, 6 m-ce, 9 m-ce.

Drużynowo Puchar Polski – 5 m-ce, 2x 6 m-ce 7 m-ce. W Mistrzostwach Dolnego Śląska nasz Klub zdobywał: 1 raz 1 m-ce, 2 razy 2 m-ce, 11 razy 3 m-ce, w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików 4 razy byliśmy najlepszą drużyną i raz zdobyliśmy 3 m-ce. W ogólnopolskich turniejach nasza drużyna wywalczyła 4 złote medale, 1 srebrny i 2 brązowe medale.

Statystyka i zdobyte medale przez pierwszą dziesiątkę najlepszych zawodników klubu, zdobyte na Mistrzostwach Europy Mistrzostwach Polski oraz w Pucharze Polski.

Pozostali zawodnicy którzy odnieśli znaczące sukces w barwach naszego klubu:
Medaliści mistrzostw Europy – Rogowski Kacper.
Medaliści Mistrzostw Polski – Mazur Renata, Gałązka Iwona, Smoliński Jacek, Matusiak (Mikołajczyk) Agnieszka, Karpiński Marcin, Maja Kijas, Krupa Piotr.
Medaliści Pucharu Polski – Staściuk Marcin, Sasuła Michał, Werda Michał.

Do statystyki zostały wzięte cztery kategorie mistrzostw, które naszym zdaniem są najbardziej wymagającymi i prestiżowymi. Nie znaczy to, że innej rangi zawody i miejsca zawodników były mniej ważne w nabieraniu doświadczenia i promowaniu klubu.

Dziękujemy wszystkim zawodnikom, rodzicom, sponsorom oraz instytucjom, a w szczególności: UM Dzierżoniów, Starostwo Powiatowe w  Dzierżoniowie, UG Dzierżoniów, UM Pieszyce, które nas wspierały przez te lata duchowo, medialnie i finansowo. Bez tego wsparcia nie było by to możliwe.

Autor: Dzierżoniowski Klubu Sportowego Karate Kyokushin