herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

11 lutego już po raz szósty w 2021 roku odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Na zdjęciu siedzą za stołem w sali konferencyjnej 4 osoby. Za nimi ścianka promocyjna Powiatu

Głównymi tematami spotkania była sytuacja związana z przebiegiem pandemii koronawirusa w powiecie dzierżoniowskim oraz bieżące sprawy dotyczące zagrożeń związanych z okresem zimowym.

Spotkanie poprowadził Starosta Dzierżoniowski, a udział w nim wzięli Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Spraw Obywatelskich Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie, Prezes Zarządu Szpitala Powiatowego w Dzierżoniowie, Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Dzierżoniowie, Wójtowie, Burmistrzowie, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Dzierżoniowie, przedstawiciel Aresztu Śledczego, przedstawiciele jednostek organizacyjnych powiatu, przedstawiciele jednostek Podstawowej Opieki Zdrowotnej z terenu powiatu dzierżoniowskiego, Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych oraz Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego.

Tradycyjnie spotkanie rozpoczęła Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej od przedstawienia najnowszych informacji dotyczących pandemii na terenie powiatu dzierżoniowskiego. Minionej doby do dzierżoniowskiej stacji Sanepid wpłynęły informacje o 23 nowych przypadkach stwierdzenia koronawirusa. W sumie odnotowano już 3136 przypadków, z czego 94 osoby zmarły, 2987 wyzdrowiało, a 55 pozostaje w izolacji.

Prezes Zarządu Szpitala Powiatowego w Dzierżoniowie poinformował, że od początku roku placówka zrealizowała 1650 szczepień, z czego 930 w dawce pierwszej i 720 w dawce drugiej. Powyższe liczby dotyczą osób z tzw. „grupy zero”. Placówki Podstawowej Opieki Zdrowotnej na bieżąco realizują szczepienia seniorów – po 30 osób tygodniowo.

Ze względu na panującą za oknem aurę, krótką relację ze stanu dróg powiatowych i wojewódzkich przedstawił Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych. Drogi w powiecie są przejezdne i nie występują większe utrudnienia. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego przypomniał o obowiązkach spoczywających na właścicielach i zarządcach obiektów, w szczególności związanych ze śniegiem zalegającym na płaskich dachach.

Kolejne spotkanie zostało wyznaczone na 18 lutego 2021 r.
Organizatorem spotkania w ramach Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego jest Wydział Bezpieczeństwa i Spraw Obywatelskich.