herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Pomysł na rodzinną wycieczkę

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Przed nami pierwszy weekend tegorocznych wakacji, dlatego należy go wykorzystać jak najlepiej.

Jest wiele możliwości spędzania wolnego czasu, ale my polecamy aktywny wypoczynek w Powiecie Dzierżoniowskim. Skorzystajmy z uroków naszego regionu i wybierzmy się z rodziną na dłuższy spacer. Z pewnością wiele radości sprawi wycieczka po ścieżce przyrodniczo – historycznej w Piławie Dolnej. Trasa o długości 7 kilometrów jest bardzo łagodna, i przejdzie nią każdy, nawet najmłodszy turysta. Na odwiedzających czekają tutaj atrakcyjne kompleksy stawów wraz z żyjącymi w nich zwierzętami, ciekawe obiekty architektoniczne, stary cmentarz ewangelicki oraz oczywiście piękne widoki.

Ścieżka rozpoczyna się przy ulicy Stawowej, gdzie znajdują się miejsca do wypoczynku, parking dla samochodów oraz tablice informacyjne. Przebieg trasy wytyczony został w formie pętli i oznaczony jest biało zielonym kwadratem.

Wycieczkę zaczynamy od spaceru pomiędzy stawami, w sąsiedztwie których żyją ptaki i sezonowo kwitną lilie wodne. Idąc dalej napotkamy historyczny „Czerwony Dwór”, który został wybudowany w około 1650 roku. Po drugiej stronie, tuż przy brzegu stawu, znajduje się pomnik „Pamięci Pruskich i Austriackich żołnierzy poległych i rannych w bitwie pod Dzierżoniowem 16 sierpnia 1762 r.”. Na naszej trasie będziemy mieli okazję zobaczyć jeszcze dwa zabytkowe kościoły oraz punkt widokowy z przepiękną panoramą Gór Sowich i okolicy. Turyści, którzy mają trochę więcej czasu mogą zorganizować sobie ognisko w specjalnie przygotowanych paleniskach.

Do odwiedzenia ścieżki zachęcamy nie tylko turystów, ale także mieszkańców Powiatu Dzierżoniowskiego. Oczywiście zachęcamy do dzielenia się z nami swoimi wrażeniami z wycieczki. Piszcie co Wam się podobało oraz nadsyłajcie zdjęcia – promocja@pow.dzierzoniow.pl.

MAPKA ŚCIEŻKI PRZYRODNICZO – HISTORYCZNEJ W PIŁAWIE DOLNEJ