herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Powiat Dzierżoniowski promował się na Międzynarodowych Targach Turystyki i Czasu Wolnego we Wrocławiu

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Marzec rozpoczął się od hucznego święta, w którym obowiązkowy udział dotyczył nie tylko przewodników turystycznych, miłośników górskich wędrówek czy poszukiwaczy nowych krajobrazów do odkrycia, ale również dla osób zainteresowanych międzynarodową ofertą atrakcji turystycznych.

Na trzy dni Wrocławski Stadion Tarczyński Arena zamienił się w istne centrum globtroterów, a wszystko za sprawą 12. edycji Międzynarodowych Targów Turystyki i Czasu Wolnego. Na targach po raz kolejny zaprezentował się Powiat Dzierżoniowski.

Udział w Międzynarodowych Targach Turystyki i Czasu Wolnego we Wrocławiu nie stanowi jedynie prezentowania logo lub nazwy miejsca reprezentowanego na stanowisku wystawowym czy w katalogu. To przede wszystkim promocja regionu i produktów lub usług związanych z branżą turystyczną, rozmowa z zaciekawionymi odwiedzającymi, poznawanie nowych trendów i wyjście naprzeciw oczekiwaniom. Bezpośrednie rozmowy z turystami wypytującymi o rozmaite miejsca, atrakcje w pobliżu czy trasy turystyczne często przekładają się na solidnie zaplanowaną wycieczkę. W czasie pandemii polscy turyści znacznie częściej wybierali wycieczki w granicach Polski ze względu na utrudnione podróżowanie i zagrożenie epidemiologiczne. Mimo aktualnej stabilnej sytuacji turystyka w Polsce rozkwita, co niezmiernie cieszy lokalne organizacje turystyczne, miasta i całą branżę turystyczną, ponieważ Polacy zaczęli dostrzegać piękno kraju, które jest na wyciągnięcie ręki.

Powiat Dzierżoniowski po raz drugi miał okazję do prezentacji uroków regionu podczas Międzynarodowych Targów Turystyki. Lokalizacja wydarzenia zgromadziła wielu mieszkańców stolicy Dolnego Śląska, którzy z zaciekawieniem słuchali o oferowanych atrakcjach i najciekawszych szlakach turystycznych w Górach Sowich. Z roku na rok Powiat Dzierżoniowski staje się coraz bardziej popularnym miejscem wypoczynku dla podróżnych. Warto podkreślić, że dzięki dobrej promocji i ciągłemu rozwoju oferty skierowanej do odwiedzających, nasz region gości turystów z coraz dalszych zakątków Polski.

Jakie atrakcje kuszą turystów najmocniej? Zdecydowanie należy wspomnieć o Górach Sowich, które od lat są nieocenioną ostoją dla turystów. Pasmo sudeckie stało się w ostatnich latach niezwykle dostępne dla praktycznie każdej grupy zainteresowanych. Ukształtowanie terenu górskiego jest urozmaicone, dlatego z jego uroków mogą korzystać zarówno doświadczeni piechurzy, kolarze górscy, ale również rodziny z dziećmi, które wybierają krótsze i prostsze szlaki. Piękno Gór Sowich i ich atrakcji przyciąga o każdej porze roku, w zimie można tu szusować na nartach i przemierzać na nartach biegowych, wiosną i latem na poszukiwaczy mocnych wrażeń czekają wymagające trasy MTB i trudne szlaki górskie.

Turyści prócz oczywistych destynacji w Powiecie Dzierżoniowskim, jak tereny górskie, Jezioro Bielawskie czy wieże widokowe, poszukują również możliwości zwiedzania zabytków, odkrycia ciekawych ścieżek tematycznych. W tym miejscu warto wymienić także Trakt Smoka i Trakt Diory w Dzierżoniowie, które podczas spaceru po pięknym mieście przemycają garść ciekawych historii i informacji. Bardzo mocnym punktem na turystycznej mapie naszego terenu jest również Arboretum Wojsławice, o które odwiedzający wrocławskie targi pytali niezwykle często.

Dostępność komunikacyjna pomiędzy sercem Dolnego Śląska a Powiatem Dzierżoniowskim korzystnie wpływa na liczbę odwiedzających. Turyści prócz standardowej podróży samochodem mogą wybrać przejazd pociągiem, którym można dotrzeć do Dzierżoniowa i do Bielawy. Do dyspozycji podróżnych jest także dobrze zorganizowana komunikacja autobusowa. Wielkimi krokami zbliża się wiosna, a wraz z nią nowy sezon turystyczny, w którym na nowo można odkryć piękno lokalnych regionów. Atrakcje, zabytki i kilometry ścieżek czekają na turystów. My oczywiście zapraszamy do Powiatu Dzierżoniowskiego!

Stoisko Powiatu Dzierżoniowskiego podczas 12. edycji Międzynarodowych Targów Turystyki i Czasu Wolnego organizowało Biuro Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie.