herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Powiatowe Targi Pracy już po raz 11

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

- Jesteśmy bardzo zadowoleni – to najczęstsze zdanie, jakie wypowiadali wystawcy XI Powiatowych Targów Pracy zapytani o efekt czwartkowej rekrutacji pracowników. Imprezę jak co roku zorganizował Powiatowy Urząd Pracy w Dzierżoniowie.

W XI edycji Targów, która odbyła się w czwartek 21 maja, z zaproszenia PUP-u skorzystało 29 firm, w tym 19 przedsiębiorstw z Dzierżoniowa i okolic, 10 agencji pracy oraz cztery instytucje wspierające biznes: Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Państwowa Inspekcja Pracy, Fundusz Regionu Wałbrzyskiego i Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy z ofertami pracy za granicą (EURES).

Tegoroczne Targi odwiedziła wicedyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy Lilla Jaroń, która wyraziła uznanie dla organizacji naszych Targów.

Honorowy patron wydarzenia, starosta Janusz Guzdek otwierając Targi życzył wszystkim poszukującycm pracy, aby wśród ofert znaleźli coś dla siebie.

Pracodawcy chwalili tegoroczną edycję Targów. Wielu zauważyło, że osoby bezrobotne nie przychodziły, aby „podbić pieczątkę“, ale po to, aby dostać pracę. Byli przygotowani, potrafili się zaprezentować.

Mimo nie najlepszej pogody frekwencja na Targach dopisała – pracodawcy mieli pełne ręce roboty, kolejki do stoisk praktycznie nie malały.

Sprawdził się też uruchomiony w tym roku przez PUP Punkt Konsultacyjny CV, w którym można było sprawdzić, czy dokumenty aplikacyjne są ok. Doradcy PUP wskazywali na błędy, poprawiali je i podpowiadali, co jeszcze można zrobić, aby CV było w 100 procentach profesjonalne.

Dyrektorka PUP Agnieszka Walawska nie kryje zadowolenia z tegorocznych XI Targów Pracy. Po rozmowach z wszystkimi pracodawcami, którzy przyjęli zaproszenie na tegoroczne Targi, usłyszała mnóstwo pozytywnych informacji zwrotnych.