herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Przejechał „Rowerem przez powiat dzierżoniowski”

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Tadeusz Kołcz z Bielawy jako pierwszy udokumentował pokonanie siedmiu tras rowerowych wytyczonych w naszym powiecie. Za wzięcie udziału w akcji organizowanej przez Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie otrzymał nagrodę. Zachęcamy pozostałych mieszkańców do aktywnego spędzania wolnego czasu.

Aby wziąć udział w akcji dzierżoniowskiego Starostwa wystarczy przejechać jedną trasę, za co można otrzymać znaczek okolicznościowy. Za pokonanie czterech tras przysługuje już nagroda rzeczowa, a za zaliczenie następnych trzech tras – kolejna nagroda rzeczowa.

Dowodem przejechania trasy jest wykonanie na niej co najmniej dwóch zdjęć w różnych charakterystycznych punktach i pokazanie ich (nie trzeba ich wywoływać, wystarczy gdy będą w telefonie lub w innym urządzeniu) w siedzibie Starostwa w Dzierżoniowie – Rynek 27, pokój nr 208.

Tam również można odebrać ulotkę, mapę z trasami rowerowymi i uzyskać dodatkowe informacje.

rowerem_Kolcz

– Akcja cieszy się sporym zainteresowaniem mieszkańców – do tej pory wydaliśmy kilkadziesiąt znaczków – mówi Alicja Hromada, dyrektor Wydziału Edukacji i Kultury Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie. – Zapraszamy pozostałych do wzięcia udziału w akcji, która potrwa do 1 grudnia br.

Dodajmy, że trasy rowerowe wytyczone na terenie naszego mają różne długości – od 10 do 30 km, ale też różne stopnie trudności – niektóre przeznaczone są dla całych rodzin, inne nadają się tylko dla osób z dobrą kondycją. Słowem – każdy znajdzie coś dla siebie.

Wszystkie trasy są dobrze oznakowane – ich odnawianiem od kilku lat zajmuje się Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie. Informacje o trasach wraz z ich mapami znajdują się tutaj.

rowerem_plakat_zm