herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Powiatowy Dzień Bezpieczeństwa

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Piękna pogoda i mnóstwo atrakcji dla najmłodszych - tak wyglądał Powiatowy Dzień Bezpieczeństwa. Wydarzenie odbyło się 4 czerwca na terenie Alei Bajkowych Gwiazd w Dzierżoniowie z okazji Dnia Dziecka.

Organizatorzy przygotowali wiele zabaw oraz akcji edukacyjnych. Były animacje, zabawy z maskotkami, pokaz tresury psów i sprzętu, którym dysponują służby mundurowe.

Najmłodsi mogli również spróbować ugasić pożar pod czujnym okiem strażaków, zasiąść za kierownicą radiowozu i policyjnego motocykla, a także zobaczyć jak wygląda transport osób zatrzymanych w specjalnym samochodzie Służby Więziennej.

Dorośli natomiast mogli skorzystać z symulatora zderzeń, jak również honorowo oddać krew i zarejestrować się w banku szpiku. Miłośnicy dwóch kółek zadbali o bezpieczeństwo swoich rowerów, poprzez ich znakowanie.
W związku z tym, że Powiatowy Dzień Bezpieczeństwa odbył się 4 czerwca, w 30. rocznicę częściowo wolnych wyborów, uczestnicy wydarzenia odśpiewali wspólnie Hymn Państwowy.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć, którą zamieściliśmy na fejsbukowym profilu powiatu dzierżoniowskiego.

Organizatorami wydarzenia byli: Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie, Komenda Powiatowa Policji w Dzierżoniowie i Urząd Miasta w Dzierżoniowie.