herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Podziękowania, życzenia, gratulacje i nagrody otrzymali wyróżniający się nauczyciele i dyrektorzy szkół powiatowych podczas spotkania, które odbyło się w czwartek 17 października w pensjonacie Zespołu Szkół nr 2 w Dzierżoniowie.

Z okazji Święta Edukacji Narodowej chcę za Państwa pośrednictwem całej społeczności oświatowej powiatu dzierżoniowskiego życzyć ogromu siły i cierpliwości, a przede wszystkim wiary, że jednak będzie lepiej, spokojniej, bezpieczniej– mówiła Alicja Hromada, dyrektor Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego.

Podczas spotkania starosta Grzegorz Kosowski złożył serdeczne życzenia wszystkim pracownikom oświaty, a dyrektorom i nauczycielom szczególnie wyróżniającym się przekazał Nagrody Starosty Dzierżoniowskiego i odznaki wzorowego dyrektora i nauczyciela. Specjalne gratulacje przyjęła też pani Magdalena Fijak – ze SOSW w Piławie Górnej, która jako jedyna wśród nominowanych do tej nagrody w placówkach powiatowych otrzymała Nagrodę Kuratora Oświaty. Tradycyjnie przy okazji Święta Edukacji Narodowej uhonorowani gratulacjami zostali dyrektorzy, którzy w tym roku obchodzili swoje jubileusze pracy.

Niezapomniany program artystyczny przygotowali uczniowie I LO pod kierownictwem pana Sebastiana Runowicza.

W spotkaniu wzięli udział dyrektorzy szkół i placówek oświatowych oraz nauczyciele, a także starosta dzierżoniowski Grzegorz Kosowski, wicestarosta Andrzej Bolisęga, członek zarządu Adam Domagała i przewodnicząca Komisji Edukacji Bernadetta Szczypka.

Zdjęcia z uroczystości tutaj.