herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Powiatowy Dzień Strażaka w Dzierżoniowie

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

19 maja na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dzierżoniowie odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Strażaka.

Strażacy na tle wozów strażackich podczas Powiatowego Dnia Strażaka

W uroczystości udział wzięli samorządowcy z powiatu dzierżoniowskiego, strażacy i przedstawiciele Ochotniczych Straży Pożarnych. Na uroczystości Powiat Dzierżoniowski reprezentowali wicestarosta Andrzej Bolisęga, przewodnuczący Rady Powiatu Dzierżoniowskiego Jacek Grzebieluch, radny powiatowy Marcin Pięt, prezes Stowarzyszenia Bezpieczna Gmina – Bezpieczny Powiat Tomasz Mitraszewski, radny Powiatu Dzierżoniowskiego i prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Dzierżoniowie Dariusz Gortych. W wydarzeniu uczestniczyli także zastępca Dolnośląskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej bryg. Michał Pięta, poseł na Sejm RP Marcin Gwóźdź oraz senator RP Aleksander Szwed.

Zgromadzeni na uroczystości goście dziękowali wszystkim strażakom za ich oddanie, determinację i poświęcenie.  Służba strażaków jest wielowymiarowa i nie kończy się jedynie na walce z ogniem, nieustannie muszą się zmagać z nowymi zagrożeniami. W ostatnim roku strażacy z powiatu dzierżoniowskiego mierzyli się z gwałtownymi opadami atmosferycznymi, pomagali również w wyławianiu ryb po katastrofie na Odrze.

Podczas uroczystości wręczone zostały odznaczenia m.in. za zasługi dla pożarnictwa oraz za wieloletnią służbę, przyznano również awanse na wyższe stopnie służbowe.