herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Powiatowy Konkurs Wieńców Dożynkowych

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Wakacje w pełni, zboża na polach dojrzewają, a żniwa za pasem, czas więc na coroczny Powiatowy Konkurs Wieńców Dożynkowych.

Autorzy trzech najpiękniejszych wieńców otrzymają nagrody pieniężne w wysokości od 500 zł za miejsce trzecie do 1000 zł dla zdobywcy miejsca pierwszego. Najpiękniejszy wieniec będzie ponadto reprezentował powiat na Dożynkach Wojewódzkich organizowanych przez Urząd Marszałkowski województwa Dolnośląskiego w dniu 8 września w Niemczy.

Konkurs jest adresowany do mieszkańców sołectw z gmin naszego powiatu. Zgłaszać do konkursu można jedynie wieńce tradycyjne, to znaczy takie w kształcie korony i wykonane tylko z naturalnych materiałów (bez elementów plastiku, styropianu, czy sztucznych kwiatów).

Zgłoszenia do konkursu należy przesyłać mailem na adres dudlejt@pow.dzierzoniow.pl lub składać osobiście w siedzibie organizatora: Biuro Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie, Rynek 27 (pok. 304), 58-200 Dzierżoniów. Termin przyjmowania zgłoszeń mija 23 sierpnia 2019 roku o godzinie 14:00.

Więcej informacji o konkursie można uzyskać pod numerem telefonu: 74 832 36 62

Regulamin i karta zgłoszeniowa